FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR

Forumi i Bashkësisë Besëlashtë / Forumi i parë pagan shqiptar në internet / Mirë se vini / Regjistrohuni dhe mësoni më shumë rreth nesh
 
ForumForum  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqiptarët në Itali - statistika / harta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Shqiptarët në Itali - statistika / harta   Tue 08 Jul 2014, 11:22

Sipas statistikave të vitit 2011 ka afër gjysmë milioni shqiptarë në Itali, pasardhës të venetëve, picenëve, mesapëve dhe japigëve.Statistikat janë shpresëdhënëse:

- meshkuj ka pak më shumë, d.m.th. asnjë femër nuk mbetet pa u martuar
- të martuar ka më shumë se sa beçarë
- të punësuar janë afër gjysma e popullësisëEdituar për herë të fundit nga Tomor në Sat 11 Feb 2017, 11:37, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Shqiptarët në Itali - statistika / harta   Tue 08 Jul 2014, 11:40

Numri i shqiptarëve sipas komunave

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Tomor
ADMIN
avatar

Numri i postimeve : 620
Join date : 17/03/2013

MesazhTitulli: Re: Shqiptarët në Itali - statistika / harta   Tue 08 Jul 2014, 12:16

Shtrirja e arbëreshëve në Italinë jugore

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://zojsi.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shqiptarët në Itali - statistika / harta   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptarët në Itali - statistika / harta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Harta misterioze
» Harta e Europes,nje karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje
» C'eshte Avioni misterioz X-37-B..?
» Nazi-fashizmi dhe komunizmi
» Etruskët - 3 mijë vjet mistere

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FORUMI BESËLASHTË SHQIPTAR :: Tokat tona dhe kolonitë :: Italia-
Kërce tek: